فیشیال چیست؟ | کلینیک ژاوا

img11
img12
img13
img14
shape15
shape16
فیشیال
12
مرداد

فیشیال چیست؟ | کلینیک ژاوا


فيشیال يكى از موثرترين روشهاى درمانى-زيبايى است و به مجموعه خدماتى گفته ميشود كه در اتاق پوست کلینیک زیبایی توسط افراد مجرب در اين زمينه انجام ميگيرد.

فيشیال چیست؟

فيشیال (Facial) يكى از بهترين و موثرترين روشهاى درمانى-زيبايى است و به مجموعه خدماتى گفته ميشود كه در اتاق پوست کلینیک زیبایی توسط افراد مجرب در اين زمينه (كارشناس پوست) انجام ميگيرد.

گاهى به فيشیال ، پاكسازى پوست هم گفته ميشود اما فيشیال تخصصی بسيار فراتر از پاكسازى پوست است بلكه كاملا به معنى مراقبت و درمان پوست است كه براى هر كلاينت حدود 1 الی 1:30 ساعت زمان ميبرد.

مهم ترين عملكرد پاكسازى پوست كند كردن روند پيرى پوست (پير پوستى) است ، هرچند كه در درمان بيمارى هاى پوستى مانند لك، جوش ، اسكار ( جاى جوش)، تيرگى دور چشم و ... نيز بسیارموثر است.

حالا با مفهوم کلی اینکه فیشیال چیست آشنا شدیم برای شناخت بهتر به ادامه مقاله میپردازیم.

عوارض فیشیال صورت

فيشیال يك روش كاملا غير تهاجمى است بنابراين هيچ گونه عوارض فیشیال صورت متوجه افراد مراجعه كننده نمى باشد.

فوايد فیشیال

فیشیال با استفاده از لايه بردارى سطحى و عمقى و همچنين استفاده از مواد مورد نياز پوست نه تنها باعث پاكسازى پوست ميشود بلكه نقش بسيار مهمى در كلاژن سازى ، جلوگيرى از پيرى پوست و كاهش روند پيرى پوست، درخشش و طراوت پوست، افزايش گردش خون، كاهش استرس، بازگرداندن خاصيت الاستيسيته پوست ( افزايش سفتى و كشيدگى طبيعى پوست)، جوانسازى و ايجاد آرامش ميشود.


بیشتر بخوانید


فیلم فیشیال صورت

برای اینکه با مفهوم فیشیال چیست و چه مراحلی دارد آشنا شوید کلینیک ژاوا برای شما فیلم فیشیال صورت را آماده کرده است که میتوانید مشاهده بفرمایید.

مراحل فیشیال صورت

مهم ترين و پايه ترين اقدام براى فيشیال ، كلينزينگ و لايه بردارى است كه جهت برداشت لايه هاى شاخى و سلول هاى مرده پوست به صورت اصولى به دو روش لايه بردارى مكانيكى ( با استفاده از دستگاه ميكرودرم، اسكرابر و ..) و لايه بردارى شيميايى ( اسيدتراپى) تقسيم ميشود.

1.لايه بردارى:

يكى از روشهاى محبوب جوانسازى در سرتاسر دنيا لايه بردارى است كه به دو روش مكانيكى و شيميايى انجام ميشود.

1-1.لایه برداری مكانيكى:

شامل هر دستگاه يا وسيله اى كه باعث لايه بردارى از سطح پوست شود.

مانند:

ميكرودرم: روشى كاملا غير تهاجمى براى پاكسازى و جوانسازى پوست كه سلولهاى مرده پوست را با استفاده از قدرت مكش از بين ميبرد.

ميكرودرم آبريژن: نوع قدرتمندترى است نسبت به ميكرودرم هاى خانگى بنابراين ميكرودرم كلينيكال نيز ناميده ميشود. قدرت نفوذ بالاترى دارد و حدود يك روز قرمزى دارد.

اسكرابر ( درما اف) : با استفاده از امواج التراسوند لايه بردارى به صورت عمقى انجام ميشود و كاملا غير تهاجمى است.

ميكرونيدلينگ: نيدل يا سوزن موجود در اين دستگاه به صورت عمقى لايه بردارى انجام ميدهد و محبوبترين روش در جوانسازى محسوب ميشود.

دستگاه پلاژن: با استفاده از كپسوژن لايه بردار ميتوان به صورت عمقى لايه بردارى انجام داد.

نمونه فیشیال

1-2:لايه بردارهاى شيميايى:

اسيد تراپى: اسيدهاى متفاوت و مناسب پوست با درصدهاى متفاوت باعث تحريك كلاژن سازى، كاهش لك و افزايش گردش خون مويرگى ميشود. كاملا بى خطر هستند و يكى از محبوبترين لايه بردار هاى شيميايى محسوب ميشوند.

اسكرابهاى كرمى: اين اسكرابها ضمن لايه بردارى شيميايى، به دليل ماهيت دانه داو نوعى لايه بردارى مكانيكى نيز محسوب ميشوند

2.بعد از مرحله لايه بردارى پوست كاملا آماده دريافت مواد موثر و مورد نياز پوست ميباشد.

اين مواد نيز با توجه به نياز پوست مراجعه كننده انواعى مختلفى دارد مانند آبرسانها، ضد چروكها، مواد كنترل چربى و قابض منافذ، ضد جوش ، روشن كننده و ...

اين مواد به شكل ريز مولکول هستند و خيلى سريع جذب پوست ميشوند اما فيشياليست با استفاده از دستگاه هايى مانند التراسونيك يا هايفركوئنسى، تونل ال اى دى و يا حتى ماساژ جذب اين مواد را به حداكثر ميرسانند.

3.بعد از اين مرحله از انواع ماسكها استفاده ميشود چون عمدتا درشت مولكول هستند در انتهاى كار با توجه به نياز پوست مراجعه كننده روى صورت و گردن زده ميشود.

در مراحلى با توجه به تايپ پوستى مراجعه كننده ماساژ صورت و گردن انجام ميگيرد كه علاوه بر افزايش گردش خون و ايجاد گرمايى پوستى باعث ايجاد حس آرامش ميشود.

اسيد تراپى در فيشیال

اسيدها به طور كلى به سه دسته آلفا هيدروكسى ، بتا هيدروكسى و پلى هيدروكسى اسيدها تقسيم ميشوند كه هر كدام براى تايپ هاى پوستى مشخصى مورد استفاده قرار ميگيرد.

اسيدها پيوندهاى بين سلولى را شل ميكنند و در نهايت باعث پوسته ريزى سلولى ميشود، در اين شرايط پوست كاملا آماده و محيا جهت دريافت مواد مغذى و موثر مورد نياز پوست است.

همچنين فیشیال اسيدتراپى يكى از موثرترين درمانها جهت جوانسازى پوست است چرا كه با برداشت لايه، سلولهاى پوستى تحريك به توليد كلاژن ميشوند بنابراين به درمان منافذ باز پوست، لك، اسكار و ... كمك شايانى ميكند.

از شايع ترين اسيدهاى مورد استفاده در فيشیال ميتوان به موارد زير اشاره كرد كه هركدام بسته به تايپ پوستى مراجعه كننده مورد استفاده قرار ميگيرند:

اسيد گلايكوليك، اسيد آزلائيك، اسيد كوجيك، اسيد ساليسيليك و ...

فیشیال صورت

فيشیال در آقايان

فيشیال نه تنها براى بانوان بلكه براى آقايان نيز انجام ميشود. حتى لازم به ذكر است كه با توجه به اين مطلب كه آقايان توجه زيادى به پوست خود ندارند و معمولا از كرمهاى مورد نياز و ضد آفتاب استفاده نميكنند بيشتر از بانوان در معرض بيمارى هاى پوستى قرار ميگيرند.

پوست انسان از ٢٤ سالگى رو به تحليل و پير پوستى ميرود و روند ساخت كلاژن كم ميشود بنابراين با انجام فيشیال منظم پوست ماهى يك بار ميتوان روند پيرى پوست تا كند كرد

فیشیال قبل از آرايش

با انجام فیشیال اصولى با برداشت لايه هاى شاخى و آبرسانى عمقى به پوست، استفاده از مواد آرايشى بسيار راحت تر از قبل خواهد بود و جلوه زيباترى براى شما به ارمغان مى آورد.

اسکراب

ممنوعيت هاى فيشیال

فيشیال مناسب انواع پوست و جنسيت ميباشد به جز افراد با بيمارى هاى پوستى خاص مانند :

رزاسه، پسوريازيس، درماتيت و مشکلات حاد پوستی

لازم به ذکر است که انجام فیشیال برای مادران باردار و شیرده، بیماران دیابتی و قلبی بلامانع است اما بهتر است که قبل از انجام فیشیالیست را در جریان بگذارید.

فیشیال بعد از تزریق بوتاکس و فیلر

فیشیال هیچ گونه تداخلی با بوتاکس و فیلر ندارد اما در مورد بوتاکس به دلیل احتمال پخش شدن بوتاکس در زیر پوست حین ماساژ بهتر است سه روز بعد از تزریق فیشیال انجام گیرد.

و در مورد فیلر (ژل) بهتر است تا یک هفته بعد از تزریق فیشیال انجام نگیرد. همچنین بهتر است به فیشیالیست محل تزریق فیلر را اطلاع دهید چرا که برخی از دستگاه ها مانند آر اف به دلیل ایجاد گرمایی زیر پوستی ممکن است به بافت فیلر آسیب بزند.

انواع فیشیال

همان طور که گفته شد مهم ترین و اصلی ترین بخش فیشیال لایه برداری است و بعد از آن با توجه به نیاز پوست انواع مختلف فیشیال انجام میشود.

1-پکیج فیشیال کنترل چربی و ضدآکنه پوست چرب و جوش دار:

معمولا کسانی که پوست چرب با منافذ باز دارند از این پکیج استفاده میکنند.

جوشها ممکن است به صورت سرسیاه و کمدون باشد که باتوجه به تخلیه مناسب و مهم تر از همه داشتن روتین پوستی مناسب طی چند جلسه از بین خواهند رفت.

2-پکیج فیشیال روشن کننده پوست لک دار:

لک ها میتوانند ناشی از تاثیرات آفتاب, تغییرات هورمونی مثل بارداری (ملاسما), افزایش سن و تاثیرات ژن باشند.

درمان لک یک پروسه بسیار زمان بر است بنابراین برا درمان بیش از همه نیاز به صبر و شکیبایی از جانب مراجعه کننده و انجام روتین پوستی مناسب می باشد.

3-پکیج آبرسانی یا هیدرودرمی:

آبرسانی جز مهم ترین مراحل فیشیال پوست محسوب میشود.

تفاوتی ندارد که پوست شما چرب, خشک و یا حساس باشد, آبرسانی اساس کار فیشیال در انواع پوست است که بسته به نیاز پوست در مراحل میانی یا پایانی انجام میگیرد.

4-پکیج لیفت و ضد چروک:

در این پکیج ازمواد مغذی که باعث تحریک گرمایی زیر پوستی و تولید کلاژن میشود استفاده میشود.

5-پکیج فیشیال دور چشم:

یکی از شایع ترین مشکلات پوستی مراجعه کنندگان سیاهی, چروک و پف دور چشم است.

با توجه به اینکه پوست دور چشم بسیار حساس و نازک می باشد و همچنین عضلات دور چشم دایما در معرض حرکت (پلک زدن) می باشد ای ناحیه بیشتر و سریعتر در معرض آسیب قرار میگیرد.

در این روش با استفاده از مواد موثر جهت درمان مشکلات دور چشم اقدامات لازم صورت میگیرد.

یکی از بهترین و موثرترین روشها جهت درمان دور چشم استفاده از درمان مزونیدلینگ است که به نوعی آسیب کنترل شده محسوب میشود و پوست اطراف چشم را تحریک به بازسازی میکند.

6-فیشیال دست و گردن:

پوست دست و گردن نیز با افزایش سن احتیاج به مراقبت دارند. مشکلاتی مانند دهیدراته بودن, لک و یا شلی پوست که به سادگی قابل درمان و کنترل هستند.

لازم به ذکر است با توجه به صلاحدید فیشیالیست متوجه میشویم نیاز پوستی، کلاینت پوست چیست و ممکن است پکیج های مذکور به صورت ترکیبی انجام شود.

نمونه پاکسازی پوست

روتین پوستی

روتین پوستی به مجموعه فعالیتهایی که در منزل انجام میشود گفته میشود که با توجه به تایپ پوستی متفاوت است

1-میسلار واتر یا آرایش پاک کن

2-ژل یا فوم یا پن شست و شو (با توجه به تایپ پوستی)

3-تونیک یا تونر

4- سرم یا کرم یا فلویید آبرسان (با توجه به تایپ پوستی)

5- دور چشم (با توجه به سن)

6- ضد آفتاب

به موارد بالا با توجه به مشکلات پوستی میتوان انواع ضد جوش ,ضدلک و ضد چروک را نیز اضافه کرد.

فیشیال چیست pdf

سوالات متداول

چرا بعد از فیشیال جوش ميزنيم؟

سوالی که برای خیلی از کلاینت های پوست بعد از فیشیال ایجاد میشود این است که چرا بعد از فیشیال جوش میزنیم؟ جوش زدن بعد از فیشیال (البته به صورت خيلى محدود) امرى كاملا طبيعى است و علت اصلى آن لايه بردارى و برداشت لايه هاى شاخى پوست است كه با برداشت اين لايه ها آلودگى ها و سلولهاى تجمع يافته در عمق پوست به سطح پوست مى آيند.

لازم به ذكر است كه فیشیال بايد به صورت اصولى و مناسب پوست شما در کلینیک زیبایی معتبر انجام شود در غير اين صورت عوارض غير قابل جبرانى مانند ايجاد اسكار روى پوست شما خواهد داشت.

برای انجام فیشیال به کجا برویم؟

حالا که کاملا فهمیدیم فیشیال چیست و چگونه انجام می‌شود، این قضیه مشخص شد فیشیال یک کار کاملا تخصصی است و برای انجام فیشیال باید به یک کلینیک زیبایی معتبر مراجعه کنیم تا توسط متخصص پوست ، پوست ما بررسی و نسبت به نیاز آن پکیج های پوستی انتخاب شود.
کلینیک زیبایی ژاوا با ارائه بهترین خدمات پوستی در تهران حضور دارد تا به شما پوستی سالم و زیبا هدیه دهد.

برچسب ها