img11
img12
img13
img14
shape15
shape16
تزریق چربی به صورت
7
آذر

تزریق چربی چیست؟


تزریق چربی دائمی برای افرادی که تصور می کنند ظاهر صورت شان صاف یا گودرفته به نظر می‌رسند، ایده آل است. این افراد با تزریق پرکننده‌های پوستی یا چربی می توانند چهره ای جذابتر و جوان‌تر داشته باشند.

یکی از بزرگترین مزایای این روش، ماندگاری تزریق چربی و نتایج حاصل از آن نسبت به سایر روش های غیرطبیعی مانند فیلر و بوتاکس است. نتایج تزریق چربی بسیار طولانی‌تر از پرکننده‌های آرایشی باقی می‌ماند، به این معنی که بیماران می‌توانند از ظاهر جدید خود برای سال‌ها یا حتی دهه‌های آینده لذت ببرند.

در بهترین کلینیک زیبایی در تهران، مجرب ترین جراح پلاستیک با مجوز معتبر به بیماران کمک می کند تا با تزریق چربی دائمی، به ظاهر جدید دلخواه خود دست یابند.

در این مقاله نگاه دقیق‌تری به نتایج پس از تزریق چربی به صورت، مدت زمان ماندگاری نتایج و آنچه که می‌توانید برای حفظ نتایج در طولانی مدت انجام دهید، انداخته ایم.

تزریق چربی دائمی چگونه انجام می شود؟

چربی اضافی از نواحی دارای اهدا کننده مانند شکم، باسن و ران از طریق لیپوساکشن استخراج می شود. استخراج چربی از این نواحی یک مزیت اضافی نیز به همراه دارد که همان لاغری نواحی اهداکننده است.

اگرچه تنها حدود 50 تا 60 درصد از چربی منتقل شده از این فرآیند را می توان برای تزریق به نواحی مختلف صورت مورد استفاده قرار داد، اما چربی که از این طریق بدست آمده به‌طور دائم و بدون هیچ خطری در بدن باقی می‌ماند.


بیشتر بخوانید


تزریق چربی دائمی در بهترین کلینیک زیبایی در تهران کاملا بی خطر و طبیعی است زیرا چربی به عنوان یک ماده پرکننده طبیعی وارد بدن می شود.

اگر فقط حجم کمی از چربی نیاز به تزریق داشته باشد، می توان این روش را تحت بی حسی موضعی طی یک روز انجام داد. اما برای تزریق حجم زیادی از چربی به خصوص در نواحی سینه یا باسن، ممکن است بیهوشی عمومی و یک شب بستری در بهترین کلینیک زیبایی در تهران توصیه شود.

مرحله ۱: استخراج چربی از بدن

برای استخراج چربی از طریق لیپوساکشن، ترکیبی از مایعات، مسکن و سایر داروها برای کاهش درد و خونریزی به ناحیه اهدا کننده تزریق می‌شود.

سپس، چربی با استفاده از پروب‌های مکش از طریق برش‌های کوچکی که به دقت ایجاد شده، مکیده می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که تا حد امکان از دید پنهان هستند.

در بهترین کلینیک زیبایی در تهران به طور معمول لیپوساکشن با استفاده از بی حسی موضعی و تزریق آرامبخش قابل انجام است، تا چربی های ناخواسته از ناحیه دیگری از بدن خارج شوند.

مرحله ۲: خالص سازی چربی

چربی استخراج شده را نمی توان مستقیما به صورت یا نواحی دیگر بدن تزریق کرد. برای آماده سازی چربی ابتدا آن را خالص کرده و در سرنگ آماده می کنند تا توسط جراح پلاسیک بهترین کلینیک زیبایی در تهران با یک سوزن یا پروب از طریق برش های کوچک به قسمت های مورد نظر بدن تزریق شود.

مرحله ۳: تزریق چربی دائمی در بهترین کلینیک زیبایی در تهران

جراح با استفاده از مهارت و تخصص خود، سلول‌های چربی را به نواحی خاصی از صورت تزریق می‌کند تا ظاهر مورد نظر بیمار را ایجاد کند. ماساژ دستی ممکن است بین هر لایه تزریق انجام شود تا ماندگاری تزریق چربی افزایش یافته و چهره، یکنواخت و طبیعی به نظر برسد.

تزریق چربی دائمی

تزریق چربی در کدام نواحی صورت انجام می گیرد؟

تزریق چربی دائمی به صورت برای اضافه کردن یا بازگرداندن حجم به برخی از نواحی دارای چین و چروک یا فرورفتگی انجام می شود و هدف آن ایجاد ظاهری جذاب تر و جوان تر به چهره است.

مشکلات رایجی که می توان با تزریق چربی در بهترین کلینیک زیبایی در تهران به صورت برطرف کرد عبارتند از:

گودی زیر چشم

فرورفتگی گونه

چین و چروک های روی پوست صورت

لب های نازک

خط فک نامناسب

ماندگاری تزریق چربی به صورت چقدر است؟

برخلاف فیلرهای پوستی که معمولاً هر 12 تا 18 ماه یکبار نیاز به تزریق مجدد دارند، ماندگاری تزریق چربی بسیار طولانی مدت است و ممکن است سال‌ها، دهه‌ها یا حتی بیشتر طول بکشد.

با این حال، بیمارانی که روش تزریق چربی دائمی را انتخاب می کنند باید به خاطر داشته باشند که روند طبیعی پیری متوقف نمی شود، بنابراین ممکن است در طول زمان متوجه تغییراتی در ظاهر خود شوند.

علاوه بر این، سلول‌های چربی که به صورت تزریق می‌شوند می‌توانند با نوسانات وزن تغییر پیدا کنند که ممکن است نتیجه تزریق زیبایی بیمار را تغییر دهند یا حتی معکوس کند.

به همین دلیل، بسیار مهم است که بیماران برای ماندگاری بهتر تزریق چربی، وزن خود را ثابت نگه دارند و روش های مراقبت از پوست را نیز در نظر بگیرند.

مراقبت های بعد از تزریق چربی دائمی

زخم های حاصل از این روش معمولا کوچک هستند و به حداقل پانسمان نیاز دارند. در برخی موارد، ممکن است یک پانسمان یا بانداژ روی ناحیه تزریق گذاشته شود تا از آن محافظت کند تا ماندگاری تزریق چربی به حداکثر برسد. بسته به میزان چربی تزریق شده، مقداری درد، کبودی و تورم طبیعی است.

برای بهینه‌سازی ماندگاری تزریق چربی دائمی، باید از فشار بیش از حد به ناحیه تحت درمان در طول دوره نقاهت و همچنین فعالیت شدید یا ورزش بیش از حد خودداری کنید.

بخشی از چربی تزریق شده به مرور زمان جذب می شود و نتایج نهایی معمولا پس از 6 ماه مشاهده می شود.

عوارض جانبی تزریق چربی

خوشبختانه، تزریق چربی دائمی در بهترین کلینیک زیبایی در تهران عوارض جانبی چندانی ندارد اما در صورتیکه تزریق توسط تکنسین غیرمتخصص انجام شود ممکن است خطرات زیر را به همراه داشته باشد:

واکنش نامطلوب به بیهوشی

هماتوم یا سروما (انباشته شدن خون یا مایع زیر پوست که ممکن است نیاز به تخلیه داشته باشد)

عفونت

تغییرات در حس عضلات صورت

باقی ماندن جای زخم

واکنش های آلرژیک

آسیب به بافت های زیرین

چند جلسه تزریق چربی مورد نیاز است؟

تزریق چربی دائمی به صورت در بهترین کلینیک زیبایی در تهران معمولا طی یک جلسه درمانی انجام می شود اما اگر بخواهید از این روش برای افزایش حجم نواحی وسیعتر مانند سینه و باسن استفاده کنید، ممکن است برای رسیدن به اندازه دلخواه خود به چندین جلسه پیوند چربی با فاصله چند ماه از یکدیگر نیاز داشته باشید.

برچسب ها

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید